دانشکده در یک نگاه

دانشكده فناوريهاي نوين پزشكي

تاریخچه:

از سالهاي پيش ورود به عرصه هاي نو علم فناوري در دانشگاه علوم پزشكي تهران مورد توجه مسئولين و مديران و اعضا ي هيئت علمي بود. لذا در حدود 6 سال پيش هسته اوليه اقدام عملي در خصوص راه اندازي دانشكده فناوري هاي نوين پزشكي در معاونت آموزشي دانشگاه با كمك اعضائ هيئت علمي دانشكده هاي مختلف خصوصا دانشكده پزشكي شكل گرفت و پس از مطالعات وسيع و جلسات منظم از صاحبنظران اقدام به اخذ موافقت اصولي اين دانشكده انجام شد. باتوجه به اهداف تاسیس دانشکده، ابتدا نیروهای متخصص در دانشگاه که از توان علمی لازم جهت راه اندازی رشته های مورد نظر شامل نانو فناوری پزشکی، زیست فناوری پزشکی، پزشکی مولکولی، علوم اعصاب، مهندسی بافت و سلول درمانی و بیوانفورماتیک برخوردار بودند شناسائی شدند و گروههای آموزشی مورد نیاز تشکیل گردید. از سال 1383 در هسته هاي اوليه گروههاي ‌آموزشي فوق برنامه هاي درسي رشته هاي مربوط در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري تخصصي(PhD) تدوين و پس از اخذ مصوبه از وزارت متبوع، در خصوص پذيرش دانشجو اقدام گرديد. در بهمن سال 1385 اولين دوره دانشجوي كارشناسي ارشد رشته نانوفناوري در گروه نانو فناوري پزشكي مشغول به تحصيل گرديد. بدنبال آن در سال 1386 مجوز پذیرش اولین دورهPhD نانوفناوری پزشکی نیز صادر شد. در سال 1387 مجوز اولین دوره های رشته پزشکی مولکولی و زیست فناوری پزشکی نیز اعطا و با در نظر گرفتن 3 رشته مصوب، همزمان درخواست مجوز تاسیس دانشکده به دانشگاه ارائه گردید و در مدتی کوتاه پس از آن مجوز اولین دورهPhD علوم اعصاب اخذ شد، در اواخر سال نیز مجوز اولین دورهPhD مهندسی بافت اعطا شد. سر انجام آن که با تلاش وسخت کوشی بسیار بنای دانشکده فناوری های نوین پزشکی با طراحی وچیدمان جدید در فروردین ماه 1388 با حضور ریاست محترم دانشگاه ومسئولین گرامی رسما گشایش یافت.

اهداف:

• تربیت نیروی متخصص موردنیاز کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و PhD در زمینه های فناوری های نوین پزشکی.
• انجام پژوهش های بنیادی وکاربردی به منظور خلق دانش وثروت وارائه خدمات ومشاوره های تخصصی به سازمان ومراکز دولتی وخصوصی.


رسالت :
 

• رسالت ما مشاركت در توسعه و بهبود سلامت جامعه و ارتقاء موقعيت علمي دانشگاه درعرصه هاي ملي و بين المللي از طريق ايجاد بستر و فضاي مناسب براي يادگيري و ياددهي دانش و فناوريهاي نوين پزشكي به دانشجويان و همچنين بهره گيري از منابع و امكانات روز دنيا براي انجام تحقيقات بنيادي و كاربردي و برقراري ارتباط فعال با سياستگذاران و متوليان پژوهش و فناوري كشور مي باشد.


دورنما:
 

• ما بر آن هستيم تا با جذب مستعدترين دانشجويان و ارائه برنامه هاي مدون آموزشي مدرن و نيز توسعه و ارتقاي امر تحقيق و نهادينه ساختن پژوهش های کاربردی به عنوان يكي از دانشكده هاي برتر در سطح ملي و بين المللي به شمار آمده و با استفاده از فناوریهای نوين در تولید علم و ثروت در خدمت ارتقاي سلامت جامعه باشيم .


ارزش ها:

• گسترش كمي و كيفي رشته هاي تحصيلات تكميلي در علوم و فناوريهاي نوين پزشكي
• اعتقاد به فرايند نوآوري وتلاش براي بروز خلاقيت ها و عملياتي كردن ايده هاي آموزشي و پژوهشي در دانشجويان و اساتيد
• ارج نهادن به جايگاه والاي محقق و تحقيق و تكريم امر پژوهش
• رعايت موازين شرعي و اصول اخلاقي در پژوهش
• پاسخگو بودن
• كار گروهي

 

© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.