چهارمین مراسم بزرگداشت روز بین الملل دانشگاه و حضور فعال دانشجویان بین الملل دانشکده

چهارمین مراسم بزرگداشت روز بین الملل دانشگاه و حضور فعال دانشجویان بین الملل دانشکده

زمان :16 و 17 اسفند ماه سال 95

در راستای ارتقای روابط بین‌المللی و با تاکید بر افزایش تبادل ارتباطات علمی و پزشکی در عرصه‌های بین‌المللی دانشکده و ایجاد روابط حسنه با سایر کشورهای دنیا و به منظور توسعه جذب دانشجویان بین الملل ،‌دانشکده  در روز 16 و 17 اسفند 95 در چهارمین مراسم  بزرگداشت روز بین الملل که در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد حضور فعال داشت.

مراسم روز بين‌الملل در روز دوشنبه 16اسفند 95 با حضور سفرا و وزرا مدعو و سخنرانی  دکتر کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران و دکتر جعفریان ریاست محترم دانشگاه  و  دکتر علی عرب خردمند معاون محترم بین الملل و آقای علی بی‌نیاز رئیس بخش مطالعات بین‌الملل و اقتصاد وزارت امور خارجه ،‌در تالار ابن‌سینا دانشکده پزشكي برگزار شد.

تاکنون  670 دانشجو از 37 کشور جهان در 11 دانشکده از دانشگاه علوم پزشکی تهران را برای تحصیل برگزیده‌اند که امید است  با وجود داشتن بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و موسسات پژوهشی و دپارتمان های مختلف و اعضای هیات عملی و کارمندان مجرب در دانشگاه علوم پزشکی تهران ،‌این رقم به 1000 نفر  تا سال 97 برسد. در حال حاضر 16 دانشجو از 9 کشور اسپانیا،‌ نیجریه،‌زیمباوه ،‌اتیوپی،‌پاکستان،‌افغانستان،‌بنگلادش،‌عراق،‌هند در دانشکده فناوریهای نوین پزشکی در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل می باشند که این رقم خود حائز اهمیت می باشد.

دانشکده فناوریهای نوین با داشتن پتانسیل بالا در انتقال تکنولوژی و‌ وجود امکانات و تجهیزات و کادر هیات علمی مجرب ،‌دارای بستری مناسب جهت گسترش روابط بین الملل و جذب دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی و همچنین ایجاد رضایتمندی و همکاری در بین دانشجویان ایرانی و بین الملل می باشد که علاوه بر توسعه علوم و فناوریهای نوین در عرصه علوم پزشکی کمک شایانی به توسعه فرهنگ و تمدن ایرانی می کند.

در این مراسم ،‌با همکاری دانشجویان خارجی طبق سال های گذشته ،‌صنایع دستی و نمادهای فرهنگی 51 کشور دنیا در غرفه های آن ها در معرض دید شرکت کنندگان قرار گرفت که علاوه بر این امسال ، در اقدامی نوینی غرفه هایی به طور اختصاصی در اختیار دانشکده های مختلف دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار داده شد.  غرفه دانشکده  با مدیرت دکتر لطفی معاونت بین الملل دانشکده ،‌  به معرفی دانشکده و دستاوردهای علمی دانشکده به همراه تحقیقات دانشجویان بین الملل پرداخت و میزبان اساتید و مدیران و معاونین محترم دانشگاه  و همچنین دانشجویان بین الملل و جمعی از سفرا و وزا مدعو بود.

همچنین حضور دکتر علی عرب خردمند ،‌ دکتر هادیان معاونت محترم پژوهشی بین الملل ،‌ دکتر علیرضا احمدیان ریاست محترم دانشکده ،‌ دکتر اکبر احمدی معاون محترم اداری مالی دانشکده ،‌ دکتر قاضی خوانساری مدیر محترم تحصیلات تکمیلی، دکتر حسینی سده مدیر توسعه و پشتیبانی معاونت بین الملل،‌ دکتر شعبانی مدیر توسعه و روابط بین الملل و معاونین بین الملل سایر دانشکده ها از جمله دکتر تکیان ، دکتر نیکبخت و دکتر خامی ،‌اساتید برجسته دکتر محمد رضا خرمی زاده ،‌  دکتر اسماعیل صدرالدینی و دکتر محمود اعظمی و کارشناسان حوزه بین الملل و بسیاری از اساتید دانشگاه  در غرفه دانشکده  موجب خرسندی و افتخار دانشکده بود .

© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.