جشن میلاد و روز دانشجو در دانشکده با حضور دکتر رستمیان معاون امور اجتماعی و فرهنگی

جشن میلاد و روز دانشجو در دانشکده با حضور دکتر رستمیان معاون امور اجتماعی و فرهنگی

دکتر رستمیان: با کاهش در مصرف کالاهای آسیب­ رسان می­توان حال خوب را در جامعه توسعه داد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر متوسل مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه یکی از شبهات رایج درخصوص پیامبر اکرم (ص) را مطرح و به آن پاسخ داد.

جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) همزمان با روز دانشجو در دانشکده برگزار شد. این مراسم دو میهمان ویژه داشت آقای دکتر رستمیان معاون اجتماعی و فرهنگی دانشگاه و حجت الاسلام والمسلمین دکتر متوسل مدیر گروه معارف. این مراسم که همراه با برنامه ها و مسابقاتی شاد بود مورد استقبال چشمگیر دانشجویان قرار گرفت. ابتدا دکتر خسروانی معاون دانشجویی و فرهنگی ضمن خیرمقدم و تشکر از کمیته دانشجویی و دست اندرکاران مراسم، به توضیح شأن نزول آیه 69 سوره مبارکه نساء پرداخت "وَمَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ  وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا" ایشان به داستان پیرمردی اشاره کرد که در زمان پیامبر (ص) ناراحت بود که بعد از مرگ دوری پیامبر (ص) را چگونه تحمل کند و این آیه نازل شد که مژده به انسان­هایی است که در صورت اطاعت از دستورات خداوند متعال و پیامبر اکرم (ص) در آخرت همنشین پیامبران الهی و صالحین خواهند بود که بهترین رفیق انسان هستند. در ادامه  آقای دکتر رستمیان معاون اجتماعی و فرهنگی ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص)، امام جعفر صادق (ع) و روز دانشجو نوآوری را در برگزاری این جشن متناسب با نام دانشکده دانست و در ادامه گفت: همه ما بویژه نیروی جوان دانشجو می­بایست تلاش کنیم تا با کاهش آسیب­های اجتماعی بویژه کاهش مصرف کالاهای آسیب­رسان، حال خوب را در محل زندگی خود توسعه دهیم.

سخنران بعدی استاد متوسل مدیر گروه معارف دانشگاه بود. ایشان به یکی از شبهات رایج که توسط انگلیس در کشور رایج شده است پرداخت و گفت: گفته می­شود که ما ایرانیان از ابتدا خداپرست بودیم و پیرو دین زرتشت پس چه نیاز است که از یک پیامبر عرب پیروی کنیم و سعی می­شود پیروی از دین را پیروی از عرب­ها معرفی کنند و حس ملی را در ما تحریک کنند. در پاسخ به این شبهه می­توان هم از طریق علمی و روشنفکری پاسخ داد و هم از طریق دینی و مذهبی، ایشان گفت: اگر نژاد مهم است باید همین ایراد را از اروپایی­ها گرفت که چرا شما از یک پیامبر عبرانی در قوم بنی اسرائیل پیروی می کنید شما هم باید یک پیامبر اروپایی داشته باشید. دوم اینکه اگر پدری طی نامه­ای یکسری نصایح و دستورالعمل­هایی را برای موفقیت فرزندش بفرستد و اگر بعد از آن نامه­های تکمیلی و کاملتری بفرستد آیا فرزند نامه­های بعدی را نمی­پذیرد و می­گوید فقط همان نامه اول را قبول می­کنم؟!!!

در ادامه مراسم با برگزاری مسابقات متنوعی از قبیل پانتومیم، شناسایی عکس کودکی اساتید، پخش موسیقی زنده ادامه یافت و در خاتمه از دانشجویان برگزیده مسابقات علمی دانشکده تقدیر شد. همچنین از طرف کمیته دانشجویی هیأت رئیسه دانشکده به پاس زحمات دکتر احمدیان رئیس دانشکده بطور جداگانه لوح های تقدیری به ایشان اهداء شد.

© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.