برگزاری اولین آزمون فلوشیپ پزشکی بازساختی دندانپزشکی در ایران

برگزاری اولین آزمون فلوشیپ پزشکی بازساختی دندانپزشکی در ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده دندانپزشکی، برای اولین بار در کشورآزمون فلوشیپ پزشکی بازساختی در دندانپزشکی با همکاری دانشکده فناوریهای نوین پزشکی و دانشکده دندانپزشکی13 مرداد 99 در دانشکده دندانپزشکی برگزار شد.


در همین راستا با دکتر محمد بیات مسئول فلوشيپ در دانشكده دندانپزشكي و همچنین دکتر نغمه بهرامی عضو هیئت علمی گروه مهندسی بافت و علوم سلول کاربردی و مسئول فلوشيپ دانشکده فناوریهای نوین پزشکی به گفتگو پرداختیم.


 

در ابتدا دکتر بیات ضمن اشاره به این که این آزمون برای اولین بار در ایران برگزار می شود گفت: این دوره به طور مشترک با دانشکده فناوری های نوین پزشکی و دانشکده دندانپزشکی طراحی شده و مورد تایید EDC دانشگاه و دبیرخانه شورای آموزشی دندانپزشکی تخصصی قرار گرفت و مجوز برگزاری اولین دوره به دانشکده دندانپزشکی داده شد.
سرپرست مرکز تحقیقات جراحی فک و صورت با بیان اینکه رشته پزشکی بازساختی در دندانپزشکی در دنیا در حال گسترش است و همچنین در رشته دندانپزشکی میتواند برای بیماران مفید و تاثیر گزار باشد، تاکید کرد امیدوارم فارغ التحصیلان این رشته در آینده بتوانند هم در گسترش مرز های دانش و هم ارائه خدمات به بیماران فعال باشند.


 

در ادامه دکتر بهرامی ضمن قدردانی از رئیس و معاون آموزشی دانشکده فناوری های نوین پزشکی و همچنین مسئولان دانشکده دندانپزشکی تصریح کرد: برنامه ریزی برای آزمون فلوشیپ پزشکی بازساختی از سال 96 آغاز شده و با همکاری و پیگیری های این دو دانشکده اولین باری هست که فلوشیپی برگزار میشود که پل ارتباطی بین علوم پایه و علوم بالینی است.
وی همچنین افزود: بخشی از آموزش این فلوشیپ در دانشکده فناوری های نوین پزشکی در مورد علوم و مسائل پایه ای پزشکی بازساختی و بخشی در دانشکده دندانپزشکی بر بالین بیمار برگزار می شود.
مدير دفتر توسعه آموزش دانشكده فن اوريهاي نوين پزشكي بیان کرد: کاربرد این رشته در حیطه دندانپزشکی، در بازسازی استخوان های فک و صورت، بازسازی استخوان های اطراف ایمپلنت های دندانی، بازسازی دندان های از دست رفته، و همچنین در طولانی مدت سلول درمانی یا استفاده از سلول های بنیادی در درمان بیماری ها، پرینت زیستی بافت (Personolaz medicine) یا پزشکی شخصی، ایمپلنت های شخصی به جای ایمپلنت های فلزی فعلی است.
وی در پایان افزود: امید هست که در آینده بتوانیم بافت آسيب ديده را با بافت طبیعی بدن خود بیمار توسط این علوم بازسازی کنیم.

خبرنگار :حمیده ایزدی

© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.