کارگاه های اسفند ماه 1394

- کارگاه کار با حیوانات آزمایشگاهی

دراين مجموعه، آشنایی با شرایط نگهداری، رفتاری، فیزیولوژی،  پرورش و تغذیه حیوانات آزمایشگاهی، ملاحظات اخلاقی و اصول حفظ رفاه حیوانات آزمایشگاهی، اصول بیهوشی،  بی حسی و بی دردی و همچنین انواع تجویز داروها به صورت  تئوری و عملی ارائه می شود.

تاریخ برگزاری کارگاه: 94/12/01

 

2- کارگاه  نورو آناتومی

در این کارگاه تشریح کانال مهره ای، نخاع و مغز آموزش دادهمی شود.

تاریخ برگزاری کارگاه:94/12/02

 

3-کارگاه ساخت داربست های نانویی

از بیومتریال با توجه به شرایط فیزیولوژیکی، اقتصادی و ایمنی برای ساختن وسیله ای جهت جایگزین شدن قسمتی از بدن یا بهبود عملکردی از ارگان موجود زنده استفاده می شود.

بیومتریال ها و کامپوزیت های پلیمری و پلیمری زیست تخریب پذیر از جایگاه ویژه ای در حوزه تحقیقات پزشکی برخوردارند. امروزه نقش بیومتریال ها به شدت تحت تاثیر پیشرفت در بسیاری از زمینه های علوم و فناوری قرار دارد. درمان بسیاری از بیماری های لاعلاج و نقص های عملکردی مرهون پیشرفت تحقیقات در حوزه علم مواد و عرضه نانو بیومتریال ها می باشد. خواص بیومتریال های پليمري زیست تخریب پذیر به شدت وابسته به اندازه و مورفولوژي آنهاست. با توجه به وابستگي ذاتي خواص مکانيکي و فيزيکي (استحکام کششی، سختي و...) پليمرها به ابعاد، تهيه و کنترل مواد پليمري در مقياس نانومتر حائز اهمیت خواهد بود. بدین ترتیب با بهبود خواص کاربردهای مهندسی بافت، ساخت داربست های سه بعدی و کاشتنی ها و در داروسازی به عنوان روکش و حامل دارو گسترش خواهد یافت.

این کارگاه در دو بخش آشنایی با استانداردها و دسته بندی بیومتریال ها، Cast و اصول تهیه نانوالیاف بیوپلیمری جهت ساخت داربست به صورت تئوری و عملی آموزش داده خواهد شد.

تاریخ برگزاری کارگاه:94/12/04

 

4- کارگاه نیم روزه اقتصاد، مغز و تصمیم گیری

تاریخ: 5 اسفند 94 ، چهارشنبه، بعد از ظهر

مکان: آزمایشگاه جامع دانشگاه، طبقه دوم

مدرسین:  دکتر علیرضا زمانی ، دکتر شهرزاد نوبان، یوسف چاوه پور، دکتر علی یونسی

 

5- سنتز مواد و داربستها در مهندسی بافت

تاریخ:  8 و 9 اسفند 94 ، شنبه و یکشنبه، صبح و بعد از ظهر

مکان: آزمایشگاه جامع دانشگاه

مدرسین:  دکتر محمود اعظمی و همکاران


6-کارگاه اصول جراحی استریوتاکس در حیوانات

دراين مجموعه ، آشنایی با اصول استریوتاکسی، کاربردهاي آن،  انواع پلانها، نحوه میکرواینجکشن و کار با نقشه مغز حیوانات آزمایشگاهی به صورت  تئوری و عملی  ارائه می شود.

تاریخ برگزاری کارگاه:94/12/08

 

7- کارگاه زیست سازگاری و خون سازگاری

زیست سازگاری تعیین کننده ترین عامل در کاربرد زیست پزشکی مواد و نانو مواد می باشد. از بین مواد مختلف شیمیایی یا طبیعی که در دسسترس می باشند طیف بسیار محدودی ار آنها قابلیت استفاده استفاده در سیستم های زنده و از جمله بدن انسان را دارند. دلیل اصلی این محدودیت مربوط به تاثیرات متقابل و واکنش هایی است که بین سیستم زنده و این مواد اتفاق می افتد و برآیند آن می تواند به (سمیت) یا ( سازگاری زیستی ) آن ماده منتهی شود. در این کارگاه به شیوه های ارزیابی مواد از بعد زیست سازگاری و خون سازگاری با استفاده از تست های استاندارد به صورت عملی آموزش داده خواهد شد.

تاریخ برگزاری کارگاه:94/12/11

 

8- کارگاه یک روزه سایکوفیزیک

تاریخ: 12 اسفند 94 ، چهارشنبه، صبح و بعد از ظهر

مکان: آزمایشگاه جامع دانشگاه، طبقه دوم

مدرسین:  پویا پاکاریان، دکتر علی یونسی

© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.