ریاست دانشکده

پیام ریاست دانشكده :‌

 

به نام انكه جان را فكرت آموخت

هدف از ایجاد دانشکده فناوریهای نوین پزشکی در یک نگاه کلی تربیت نیروهای متخصص و کارآمد می باشد که با درک صحیح از تحولات علم و فناوری در حوزه های مختلف پزشکی قادر باشند با انجام پژوهش های کاربردی و نوآورانه در راستای ارائه خدمات فناورانه در حوزه سلامت و تولید دانش محصول محور گام های لازم را به درستی بردارند.  بدیهی است این مهم با برنامه ریزی دقیق عملیاتی کلیه معاونت های محترم دانشکده و تبیین نقش تمامی ارکان دانشکده اعم از اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان و کارکنان در تحقق اهداف متعالی دانشکده در تولید علم و فناوری و ایجاد شبکه سرآمدی و مأموریت گرا در حوزه های مختلف فناوری پزشکی محقق ميشود. در این راستا ضروري است ساختارها و بنیان علمی دانشکده متناسب با برنامه های عملیاتی آن ارتقاء یافته و ساز و کارهای لازم جهت توسعه فناوری ایجاد گردد.

مهمتر از همه رسالت اصلی ما در دانشکده ابتدا تعریف دقیق فناوری و تبيين نقش آن در حوزه های مختلف علوم پزشکی می باشد که به دنبال آن شناسایی و رصد مستمر نیازهای فناوری در حوزه های مرتبط علوم پزشکی در سطوح مختلف پیشگیری، تشخیص و درمان می بایست صورت پذیرد، به گونه ای که پیوند دانشکده با سایر گروههای علوم پایه و بالینی براساس یک ارتباط نهادینه، هدفمند و نیاز محور با لحاظ منافع دوطرف شکل گیرد.

در چشم انداز ترسیم شده نقش دانشکده به عنوان نماد توسعه فناوری و نوآوری در ایجاد راه کارهای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی در دانشگاه دیده شده است به گونه ای که انتظار می رود الگوهای  عملی و کاربردی ارتباط با صنعت و شرکت های دانش بنیان و فرآیندهای خلق ثروت تولیدات علمی در این دانشکده نهادینه شود

بدیهی است ضمانت اجرای این رسالت حمایت و ترغیب اعضای محترم هیات علمی در ورود به طرح های تحقیقاتی کاربردی در راستای رفع نیازهای فناوری همگام با فرهنگ سازی لازم جهت ایجاد رویکرد نوآوری و فناوری در راهبری پایان نامه های دانشجویان و افزایش انگیزه های کارآفرینی و ایده پردازی در دانشجویان عزیز می باشد.

در این میان شایسته است به نقاط قوت دانشکده شامل  اعضاء محترم هیئت علمی متخصص و خلاق، وجود دانشجویان مستعد و علاقمند، کارکنان دلسوز و باانگیزه توجه خاص شود و از ایجاد فرصت های طلایی در برقراری ارتباط هدفمند با مراکز معتبر علمی و فناوری داخلی و خارجی ، ایجاد زمینه تولیدات علمی در سطوح بالا همراه با انتقال دانش فنی از طریق شرکت های دانش بنیان داخلی و خارجی غفلت نکنیم.

امید است با استعانت از الطاف خداوند تعالی و همکاری و همدلی کلیه همکاران عزیز و استفاده حداکثری از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی و فناوری دانشکده بتوانیم قدم های موثری در جهت ارتقاء برنامه های جامع دانشکده برداریم.

و من الله توفيق

دکتر حسین قنبری

ریاست دانشکده فناوریهای نوین پزشکی

© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.