اخبار

نمایش اخبار

-

18 اسفند روز بزرگداشت سید جمال الدین اسدآبادی ۱۴۰۰/۱۲/۱۷  در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران روز ١٨ اسفند ماه روز بزرگداشت سید جمال الدین آبادی است. این بزرگداشت بجا و بایسته است و امید است که هریک از ما در نکوداشت یاد آن بزرگمرد ایرانی و شناخت اندیشه ها و دغدغه های ایشان دربارهء اسلام و مسلمانان،گامی موثر بر داریم.
ولادت حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) و روز جانباز ۱۴۰۰/۱۲/۱۶  پیشوایان معصوم، عالی‌ترین نمونه رهبری در جهان هستند و همه صفات پیشوایی در وجود مبارکشان به کمال رسیده است. همچنانکه این بزرگواران در رهبری بی نظیرند، در میان پیروان شان نیز کسانی یافت می‌شوند که در رهروی و پیروی از پیشوایان معصوم، مرتبه‌ای عالی و بی نظیر دارند، به عبارت دیگر، معصومین (ع) پیروانی دارند که نمونه اعلا برای چگونه پیروی کردن از پیشوایان الهی هستند.
وﻻدت ﺣﻀﺮت اﻣﺎم ﺣﺴﯿﻦ ﻋﻠﯿﻪاﻟﺴﻼم4)ﻫـ ق( و روز ﭘﺎﺳﺪار ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ مام حسین علیه السلام، در سوم ماه شعبان در شهر مدینه به دنیا آمد. مادرش فاطمه دخت رسول الله (ص) بود. آن حضرت با نثار خون پاک خود و یارانش، از اسلام و ارزش های اسلامی پاسداری نمود. روز میلاد آن امام عزیز به روز پاسدار نام گذاری شده است. پیامبر صلی الله علیه و آله سلم، تبسّم بر لب، لحظه موعود را به شوق ایستاده و امیرمومنان علی علیه السلام، لحظه شمار در آغوش فشردن توست! مدینه دوباره محور توجّه است. هر لحظه که می گذرد، التهاب بیشتر می شود و انتظار، شیرین تر! و ناگهان...
مبعث رسول اکرم حضرت محمد صلی الله علیه واله مبارک باد ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ بِعثَت به برگزیده شدن حضرت محمد(ص) به پیامبری و آغاز رسالت او اشاره دارد که بنابر مشهور، در ۲۷ رجب سال چهلم عام الفیل روی داده است. از این ‌رو در فرهنگ شیعی ۲۷ رجب، به عنوان عید مبعث گرامی داشته می‌شود
روز احسان و نیکوکاری ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ از سال 1369 هر سال در اسفند ماه و در آستانه عید نوروز و بهارطبیعت، مردم مهربان و نیکوکار کشورمان همزمان با هفته احسان و نیکوکاری در 14 اسفند، در همایشی عظیم که تبلور نوع دوستی، نیکوکاری و مهرورزی آنان است دست های پر محبت و عاطفه خویش را بر سر خانواده های نیازمند و کودکانشان می کشند.
شهادت امام موسی کاظم (ع) ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ موسی بن جعفر (127 یا ۱۲۸-۱۸۳ق) معروف به امام موسی کاظم و ملقب به کاظم و باب الحوائج هفتمین امام شیعیان دوازده امامی است.
© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.