اخبار

نمایش اخبار

-

گرامیداشت روز دانشمند بزرگ ايراني "خواجه نصیرالدين و روز مهندس ۱۴۰۰/۱۲/۰۵ روزپنجم اسفند در تقويم‌ها روز بزرگداشت دانشمند بزرگ ايراني "خواجه نصرالدين طوسي " و "روز مهندسي" اعلام شده است.
سالروز کودتای سوم اسفند 1299 ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ یکی از وقایع مهم تاریخ معاصر ایران، کودتای سوم اسفند 1299 رضاشاه است که دولت انگلیس به دلایلی چند همچون تصویب نشدن قرارداد 1919 در مجلس، جلوگیری از نفوذ روسیه کمونیستی در ایران و حفظ منافع خود در هندوستان، نقش اصلی را در آن ایفا کرد. دولت انگلیس ابتدا سیدضیاءالدین طباطبایی را به عنوان مهره اصلی در نظر گرفت و مقدمات کودتا را با مشورت و مذاکره با وی فراهم آورد. سپس رضا میرپنج را به عنوان فرمانده قزاق ها انتخاب کرد.
مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ به مناسبت 13 رجب سال روز میلاد امیرالمومنین حضرت علی (علیه السلام) مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در نظر دارد با همکاری بنیاد شهید مطهری یک دوره مسابقه کتابخوانی « میلاد نور» ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان وزارت بهداشت برگزار نماید.
اولین جشنواره­ دانشجویی "علوم و فناوری های نوین در پزشکی" ۱۴۰۰/۱۱/۲۹ به منظور رونمایی و تقدیر از دستاوردهای علمی، پژوهشی و صنعتی دانشکده­ در تاریخ27 اردیبهشت سال 1401
13 رجب؛میلاد امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و روز پدر مبارک باد ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ علی بن ابی‌طالب(ع) مشهور به امام علی و امیرالمؤمنین در ۱۳ رجب سال ۲۳ قبل از هجرت دیده به جهان گشودند. وی پسرعمو و داماد پیامبر اکرم(ص)، همسر حضرت فاطمه(س)، پدر و جدِّ یازده امام شیعه است. پدر او ابوطالب و مادرش فاطمه بنت اسد بودند. به گفته عالمان شیعه و بسیاری از علمای اهل سنت، در کعبه زاده شد و نخستین مردی بود که به پیامبراسلام(ص) ایمان آورد. از نظر شیعه، علی(ع) به فرمان خدا و تصریح پیامبر(ص)، جانشین بلافصل رسول خدا(ص) است.
ولادت با سعادت حضرت جواد الائمه علیه السلام تبریک و تهنیت باد ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ میلاد اسوه شکیبایی، تندیس تقوا و پارسایی، مشعل حق و حقیقت، جلوه جمال الهی و جلال کبریایی، الهام بخش اخلاص و معرفت حضرت جوادالائمه امام محمدِتقی، علیه السلام ، بر عاشقان شجره طیبه ولایت و امامت و رهپویان راه حقیقت مبارک باد.
© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.