اخبار

نمایش اخبار

-

تبریک روز زن توسط معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده به دانشجویان ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ دکتر مریم فرهمندفر، معاون فرهنگی دانشجویی دانشکده فناوری های نوین پزشکی، در روز زن با اهدای گل به دانشجویان خانم حاضر در این دانشکده این مناسبت را تبریک گفت.
ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ به گفته امین الدین طبرسى دانشمند بزرگ ما: «مشهور در روایات شیعه این است كه حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام) در سال پنجم بعثت‏بیستم جمادى الاثانى در شهر مكه متولد گردید،و هنگام وفات پیغمبر (صلى الله علیه و آله) هیجده سال و هفت ماه داشته است.
20 جمادی الثانی1320 ولادت امام خمینی ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ 20جمادی الثانی ه. ق. یعنی سالروز ولادت حضرت زهرا (س)، از سلاله پاک آن بانوی اطهر در شهرستان خمین مولودی پای به عرصه هستی نهاد که او را روح الله نام نهادند که بعدها به امام خمینی (س) مشهور شد.به مناسبت سالروز تولد امام خمینی (س)
شهادت ﻣﯿﺮزاﺗﻘﯽﺧﺎن اﻣﯿﺮﮐﺒﯿﺮ 1230ﻫـ ش ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ میرزا محمدتقی‌خان مشهور به امیرکبیر از مصلحان بزرگ تاریخ ایران بود که در دوره صدارت خود خوش درخشید و گام‌های جدی برای نوسازی و روزآمد کردن کشور برداشت اما عمر دولتش دیری نپایید و چند سالی بیشتر طول نکشید تا اینکه با قتل او تلاش برای انجام اصلاحات در درون نظام به شکست انجامید
شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ شهادت حضرت فاطمه (س) از باورهای غالب در میان شیعیان است که بر اساس آن، حضرت فاطمه (س) دختر پیامبر اکرم (ص) نه به مرگ طبیعی، بلکه در اثر آسیب‌ های وارد شده از سوی برخی از صحابه پیامبر، شهید شده است.
13 دی‌ماه سالروز شهادت سردار سلیمانی و یاران باوفایش ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ 13 دی‌ماه مصادف است با سالروز شهادت سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به همراه حاج ابومهدی المهندس نایب‌رئیس حشد شعبی عراق و چند نفر از اعضای این سازمان.
© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.