اخبار

نمایش اخبار

-

ولادت حضرت عیسی بن مریم علیه السلام مبارک باد ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ ما معتقدیم که در زمان ظهور حضرت ولی عصر امام زمان ( عج)، مسیح (ع) نزول خواهند کرد و در رکاب آن بزرگوار و پشت سر آن بزرگوار اقامه نماز خواهند نمود و این به مفهوم خاتمیت و خاتم الاوصیاء بودن آن بزرگوار است و در روایت آمده که آن بزرگوار به حضرت مسیح (ع) احترام نموده و مسیح (ع) گوید، کسی را نرسد که بر ائمه اهل البیت (ع) تقدم بجوید و حق تقدم با شماست . کتاب منتخب الاثر ۲۵ حدیث در این رابطه نقل نموده است.
شب یلدا گرامی باد ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ شب یلدا یکی از کهن ترین جشن های ایرانی است. در این جشن، طی شدن بلندترین شب سال و به دنبال آن بلندتر شدن طول روزها در نیمکرۀ شمالی، که مصادف با انقلاب زمستانی است، گرامی داشته می‌شود.
13 جمادی الاول شهادت حضرت فاطمه زهرا (بنا به روايتي) ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ زهرا سلام الله علیها دختر رسول گرامي اسلام صلی الله علیه و آله و همسر اميرمؤمنان علي بن ابي‌طالب علیه‌السلام يكي از بانوان قدسي عالم بشريت و مهتر زنان عالم است.
وﻻدت ﺣﻀﺮت زﯾﻨﺐ ﺳﻼم الله علیها و روز ﭘﺮﺳﺘﺎر گرامی باد ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ حضرت زینب کبری (سلام‌الله‌علیها) دختر ارشد امیرالمؤمنین علی بن ابی‌طالب (علیه‌السّلام) و حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) در روز پنجم جمادی الاولی سال پنجم یا ششم هجری در ایام حیات جد بزرگوار خود رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلم) در مدینه منوره به دنیا آمد.
16 آذر ، روز دانشجو گرامی باد ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ روز دانشجو، در ایران به ۱۶ ماه آذر اطلاق می‌شود. این روز، به یاد سه دانشجو که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.
برگزاری جشن دانشجویان ورودی جدید دانشکده ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ جشن خوش آمدگویی و آشنایی دانشجویان ورودی جدید با حضور هیات رئیسه، استادان و دانشجویان دانشکده فناوری های نوین پزشکی برگزار شد.
© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.