اخبار

نمایش اخبار

-

20 مهر، روز بزرگداشت حافظ شیرازی شاعر بزرگ ایرانی ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان به شمار می رود. وی از بزرگترین شاعران نغزگوی ادبیات فارسی است.
روز وقف  گرامی باد ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ وقف یکی از برترین مصادیق احسان و نیکوکاری است که در سامان دهی زندگی فردی و اجتماعی نقش فراوانی دارد. این سنت حسنه که از پیامبر و ائمه برای ما به یادگار مانده است، از عوامل اثرگذار شکوفایی تمدن و پیشرفت در عرصه های گوناگون جوامع اسلامی به شمار می رود. ازاین رو وقف می تواند در جنبه های گوناگون حیات اجتماعی و فردی انسان مانند فرهنگ، اقتصاد و دیگر عرصه ها، نقش سازنده ای داشته باشد.
رحلت حضرت رسول اکرم صلی اﷲ علیه و آله (11 هـ ق) ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ در سال يازدهم هجرت رسول اكرم (ص) در آخرين سفرحج (در عرفه)، در مكه و در غديرخم، در مدينه قبل از بيمارى و بعد از آن در جمع ياران و يا در ضمن ‏سخنرانى عمومى، با صراحت و بدون هيچ ابهام، از رحلت ‏خود خبر داد. چنان كه قرآن رهروان رسول خدا (ص) را آگاه ساخته بود كه ‏پيامبر هم در نياز به خوراك و پوشاك و ازدواج و وقوع بيمارى و پيرى مانند ديگر افراد بشر است و همانند آنان خواهد مرد.
شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام (50 هـ ق) ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ دامنه شخصیّت بی مانند امام حسن مجتبی علیه السلام آنقدر وسیع و گسترده است که آثار و نشانه های آن در تمام کتابها فراوان به چشم می خورد.
برگزاری اولین جلسه انجمن علمی-فرهنگی دانشکده ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ اولین جلسه انجمن علمی-فرهنگی دانشکده فناوری های نوین پزشکی با حضور معاون دانشجویی فرهنگی این دانشکده برگزار شد.
روز جهانی سالمندان  ۱۴۰۰/۰۷/۱۰    به گزارش  روابط عمومی معاونت فرهنگی در تقویم جهانی اول اکتبر هر سال به عنوان روز جهانی سالمندان نامگذاری و گرامی داشته می‌شود. روز جهانی سالمندان با هدف آگاه‌سازی و با تمرکز سازمان‌های پیری و برنامه سازمان ملل متحد در زمینه پیری و سالمندی نامگذاری شده است. امسال 9 مهرماه مصادف با چنین روزی است و نظر اهمیت دوران سالمندی و مشکلات آن مطلبی را درباره این روز گرد آوری کرده ایم.
© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.