اولین نشست روسای بیمارستان رازی و دانشکده

اولین نشست روسای بیمارستان رازی و دانشکده

 روسای بیمارستان رازی و دانشکده فناوری های نوین پزشکی در اولین نشست مشترک با هدف همکاری علوم پایه و بالین تبادل نظر کردند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده فناوری های نوین پزشکی، شنبه 6 شهریور 1400، در نشستی دکتر حسین قنبری، رئیس دانشکده فناوری های نوین پزشکی و دکتر ربابه عابدینی، رئیس بیمارستان رازی با هدف همکاری های مشترک علوم پایه و بالین دیدار و تبادل نظر کردند. در این نشست دکتر رضا فریدی مجیدی، معاون پژوهشی دانشکده و دکتر نرگس قندی، معاون آموزشی بیمارستان رازی نیز حضور داشتند.

دکتر حسین قنبری، بعد از معرفی اجمالی از دانشکده گفت: هدف از تاسیس دانشکده فناوری های نوین پزشکی توسعه کاربرد فناوری ها در تشخیص و درمان بیماری ها و ارتقای سلامت بوده است و این با همکاری گروه های مختلف پایه و بالین در یک فضای چند رشته ای محقق خواهد شد. بنابراین دانشکده از ابتدا با گروه های مختلف بالینی، مراکز تحقیقاتی و بیمارستان ها برای توسعه پایان نامه ها، محصولات مشترک و پروسه های درمانی با استفاده از فناوری های پیشرفته و روز آمد تفاهم نامه امضا کرده است. همچنین این دانشکده در ساخت کلین روم و سلول درمانی نیز آمادگی همکاری با بیمارستان را دارد.

در ادامه، دکتر رضا فریدی مجیدی گفت: ما همچنان در ارتباط علوم پایه و بالین چالش داریم. مطمئنا این جلسات و ارتباط واحدهای علوم پایه با بیمارستان ها کمک می کند تا بتوانیم محصولات را مطابق با نیازهای بیمارستانی تولید کنیم و به بازار عرضه کنیم. در حال حاضر محصولات منحصر به فردی در شرکت های دانش بنیان دانشکده تولید می شوند و نه تنها به بازار داخلی بلکه به بازار خارجی نیز عرضه می شوند.

سپس، دکتر ربابه عابدینی گفت: قبل از این نیز بیمارستان میزبان دانشجویان دانشکده های دیگر بوده است. بیمارستان مشتاق است که اعضای هیات علمی دانشکده با روسای بخش از نزدیک دیدار کنند تا نیازهای مورد نیاز در بالین مشخص شود. موارد مورد مطالعه در بیمارستان بسیار است که می شود بررسی کرد و با تولید محصول آنها را مرتفع کرد. ما در بیمارستان استاندارد های آزمایشگاهی مانند کلین روم نداریم. بیمارستان در این زمینه نیز آمادگی خود را اعلام می کند.

در ادامه دکتر قندی نیز بر لزوم همکاری های مشترک تاکید کرد و آمادگی گروه های آموزشی پوست را برای همکاری با گروه های آموزشی دانشکده اعلام کرد.

در پایان مقرر شد این جلسات ادامه پیدا کند و مدیران گروه ها و بخش های بیمارستانی نیز در جلسات آتی حضور داشته باشند.


 

© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.