افتتاح مرکز نوآوری هسته های دانشجویی فناور، در مراسم گرامیداشت روز استاد

افتتاح مرکز نوآوری هسته های دانشجویی فناور، در مراسم گرامیداشت روز استاد

همراه با برگزاری مراسم گرامیداشت روز استاد، مرکز نوآوری هسته های دانشجویی فناور و لابی جدید دانشکده فناوری های نوین پزشکی افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده فناوری های نوین پزشکی، 19 اردیبهشت 1401، مراسم گرامیداشت روز استاد با حضور دکتر فرشاد علامه، معاون آموزشی دانشگاه؛ دکتر ابوالفضل ذاکریان، معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه؛ دکتر میرمعینی، مدیر توسعه سازمان و سرمایه انسانی دانشگاه؛ هیات رئیسه و اعضای هیات علمی این دانشکده برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر حسین قنبری،‌ رئیس دانشکده فناوری های نوین پزشکی ضمن تبریک روز استاد گفت: با توجه به مساعد شدن شرایط همه گیری کرونا، لازم است که استادان با روحیه تلاشگری مضاعف و عزمی راسخ تر، کارهای علمی - پژوهشی و فناورانه خود را با جدیت بیشتر پیگیری کنند و ارتباط حضوری خود با دانشجویان را بیشتر کنند. القای امید و بالا بردن روحیه شور و نشاط علمی در دانشجویان بعد از بهبود شرایط همه گیری کاری است که اساتید ما ان شاءاالله به بهترین نحو انجام خواهند داد که اساتید همواره علیرغم همه مشکلات موجود، به عنوان الگو برای دانشجویان مطرح هستند. بنابراین لازم است از فضای رخوت و رکود خارج شده و به سمت روزهای خوب برویم. مطابق با آیه شریفه قرآن؛‌ ان مع العسر یسرا؛ بعد از هر سختی آسایشی در پیش خواهد بود، لذا با ایجاد فضای شور و نشاط علمی و تمهید شرایط مناسب برای فعالیت های علمی دانشجویان جوان نقش خود را در این برهه زمانی به شایستگی ایفا کنیم. ضمن تشکر از حضور معاون آموزشی دانشگاه در این جلسه به نوبه خودم از تلاش های اخیر ایشان در حوزه آموزش تشکر میکنم و امیدوارم با اجرایی شدن برنامه های تحولی ایشان، محیط آموزشی در خور دانشگاه ایجاد شود.

همچنین از حضور دکتر ذاکریان و دکتر میرمعینی بسیار خرسندیم و مطمئناً اگر حمایت های ایشان نبود نمی توانستیم این مرکز نوآوری برای هسته های دانشجویی فناور را به این مرحله برسانیم. البته در ادامه کار هم این پشتیبانی را برای تجهیز و بهره برداری از این مرکز نیاز داریم. دکتر علامه نیز در این مراسم گفت: روز استاد را تبریک میگویم. استادان ما همه در یک جایگاه هستند و ما تمام تلاش خود را می کنیم که جایگاه و منزلت استاد در همه جوانب حفظ شود. مطمئناً کمبودهایی که در زمینه هایی هست مطابق دستور رئیس دانشگاه جبران زحمات ایشان خواهد شد. هر کدام از گروه های آموزشی این دانشکده شایستگی های بارزی دارند و باید این شایستگی ها به دانشجویان فارغ التحصیل منتقل شود. از این دانشکده توقع داریم که نوآوری و مهارت های لازم را در دانشجویان فارغ التحصیل آن ببینیم. مراکزی باید داشته باشیم که این دانشکده می تواند شروع ایجاد این مراکز باشد. اگر ایده های آموزشی وجود دارد حتی از دانشگاه دیگری، باید در این مراکز حول یک سیستم متمرکز به آنها پرداخته و فکر شود و در نتیجه محصول آموزشی درخوری از آن نشات بگیرد. بعد از آن، دکتر ذاکریان، گفت: بسیار خوشحالم که به مناسبت گرامیداشت روز استاد در خدمت شما هستم. امیدوارم با کمک و همدلی هم بتوانیم مسیر بعضا سختی که در پیش داریم را آسان کنیم.  دکتر قنبری ضمن اشاره به برگزاری اولین جشنواره دانشجویی علوم و فناوری های نوین در پزشکی توسط این دانشکده در 27 اردیبهشت ماه، از حاضرین دعوت کرد تا در این مراسم شرکت کنند. سپس با اهدای لوح و هدیه به اعضای هیات علمی حاضر در جلسه از زحمات ایشان قدردانی شد. در پایان این مراسم، مرکز نوآوری هسته های دانشجویی فناور و لابی جدید این دانشکده در دو طبقه و به مساحت تقریبی 400 متر مربع افتتاح شد.

© تمامی حقوق این وبسایت متعلق به دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.